• Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

25.ročník tradičného Novoročného OPEN-u po prvý krát ONLINE!

a 150x200w

V Banskej Bystrici sa dňa 3.1. 2021 uskutočnil 25. ročník tradičného  Novoročného šachového turnaja  . Turnaj sa konal pri príležitosti 28. výročia vzniku SR a vzhľadom na nezvyklú situáciu epidemiologických obmedzení sa turnaj  prvý krát sa hral cez internet ONLINE. Na spoločnom open podujatí súťažilo spolu 76  šachistov a aj tentokrát sa  na ňom zúčastnila  dobrá konkurencia domácich mladých hráčov, kde medzi najväčším favoritov patrili talentovaní mládežnícki reprezentanti SR ako napr. bratia Viktor a Filip Haringovci, či Richard Turčan, ale aj   Tomáš Danada a tiež Oskar Hájek z ČR im bol zdatnou konkurenciou, čo sa ukázalo aj na ich celkovom umiestnení.  Potešiteľná bola účasť mládeže do 20 rokov kde hralo spolu 37 hráčov.  V hodnotení žiakov a žiačok  do10 a  14 rokov ich súťažilo spolu 26 a bojovali o body vo svojich kategóriách a tiež aj do celkového hodnotenia turnaja , ktorý sa hral švajčiarskym systémom na 7 kôl , s tempom 2 x 7 minút + 3s/ ťah  podľa pravidiel livechess.org pre ONLINE rapid šach .

Celkovým víťazom Novoročného turnaja 2021  sa stal  Filip Haring z ŠK Junior Banská Bystrica pred Oskarom Hájekom z ČR a Viktorom Haringom  z ŠK Junior Banská Bystrica. Štvrtý v celkovom poradí bol  Mário Kamody z ŠK Junior BB  , pred piatym Jakubom Antalom z TJ Slávia Košice a šiestym Milanom Kolesárom z ŠK Strelec Devínska Nová Ves. V turnaji sa presadzovali aj začínajúce mládežnícke talenty a reprezentanti SR. b 150x200wV kategórii mládeže do 14 rokov  medzi dievčatami zvíťazila Lucia Kapičáková z FTC Fiľakovo celkove 10.  pred Karin Novomeskou z ŠK Štefanov a Timeou Haásovou z Šk Rajec .   V prvej trojke chlapcov do 14 rokov skončili v poradí Jiří Koska, Michal Hudák obidvaja zo Šachy Reinter Košice a Michal Jura z Bardejova    V kategórii najmladších dievčat do 10 rokov zvíťazila Júlia Nela Štricová z LŠŠ L Mikuláš pred Ninou Haásovou z ŠK Rajec a Karin Dudovou z ŠK Junior B Bystrica .Chlapčenskú kategóriu  do 10 rokov  vyhral Michal Livňamský z ŠK Doprastva Bratislava pred Casey Ryanom  Meszárosom  a Tomášom Livňanským . Medzi ženami bola najlepšia Eva Meszárosová z ŠK Bašta Nové Zámky.  Kategóriu seniorov nad 65 r. vyhral Juraj Lištiak z PŠK Banská Bystrica pred Paľom Spišiakom z ŠK Junior CVČ Bystrica a Milanom Mikušom z B Bystrice   Poháre a  diplomy víťazom venovali:  Miestny odbor Matice Slovenskej , ŠK Junior CVČ Bystrica , CVČ Havranské B Bystrica a KŠZ B Bystrica,  ktoré budú víťazom zaslané poštou resp. odovzdané osobne.

Poďakovanie za vydarené online šachové podujatie patrí všetkým účastníkom , a obetavým dobrovoľníkom čo pomohli a  prispeli k  príprave  a jeho zdarnému priebehu. Za zdarnú organizáciu je potrebné oceniť prácu hlavného organizátora Vladimíra Haringa a rozhodcu Petra Lovčičana,   ako aj   podporu spoluorganizátorov podujatia z miestneho odboru Matice Slovenskej  Banská Bystrica , dobrovoľných pomocníkov miestneho ŠK Junior pri CVČ Banská Bystrica a   CVČ Havranské Banská Bystrica. Slušná športová úroveň, účasť nádejných talentov, nadšenie a spokojnosť účastníkov turnaja sú zároveň povzbudením na pokračovanie pre organizátorov tejto už tradičnej akcie aj do nasledujúcich rokov.

Z. Gregor

Naša práca

Snažíme sa sprostredkovať Vám zážitky zo všetkých podujatí na ktorých sa zúčastňujeme, aby ste Vy aj Vaši blízky mohli s nami prežívať radosť z hry i pocity víťazstva!