• Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

_ _ _

Novoročný turnaj a GPX mládeže 2023

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Zlato a víťazný pohár z turnaja pri príležitosti 30.výročia vzniku SR zostáva v domácich rukách.

Novorocny turnaj a GPX 1

V Banskej Bystrici sa dňa 8.1. 2023 uskutočnil tradičný Novoročný šachový turnaj pri príležitosti 30. výročia vzniku SR. Na turnaji v priestoroch Spojenej školy v Kremničke súťažilo spolu 136 šachistov. V hlavnom turnaji, ktorý má už históriu 27 rokov, hralo 72 hráčov. Medzi najväčších favoritov z prihlásených hráčov patrili FM Martin Jablonický z Trnavy , FM Richard Turčan z domáceho klubu či FM Marton Urhegyi z Maďarska , hráč ŠK Čebovce , čo sa nakoniec ukázalo aj na ich celkovom umiestnení. Novorocny turnaj a GPX 2V súbežne hranom mládežníckom turnaji VC mesta Banská Bystrica, zaradeného do seriálu celoslovenskej súťaže turnajov GPX do 14 rokov, sa do zápolení o poháre , medaile , diplomy a pekné vecné ceny v jednotlivých kategóriách do 8 , 11, a 14 rokov dievčat a chlapcov prihlásilo spolu 64 hráčov. A práve tejto časti podujatia sa venovala nemalá pozornosť zúčastnených hostí, sprevádzajúcich osôb a okolitej verejnosti. Prebiehali tu tiež veľmi napínavé súboje, často úplne neznámych začiatočníkov s už skúsenejšími mladými reprezentantmi SR, účastníkmi minuloročných vrcholných medzinárodných mládežníckych podujatí ako MEU, ME, a M sveta 2022. Obidva turnaje sa hrali švajčiarskym systémom na 7 kôl , s tempom 2 x 10 minút na partiu s prídavkom 5s/ ťah podľa nových pravidiel FIDE .V Banskej Bystrici sa dňa 8.1. 2023 uskutočnil tradičný Novoročný šachový turnaj pri príležitosti 30. výročia vzniku SR. Na turnaji v priestoroch Spojenej školy v Kremničke súťažilo spolu 136 šachistov. V hlavnom turnaji , ktorý má už históriu 27 rokov, hralo 72 hráčov. Medzi najväčších favoritov z prihlásených hráčov patrili FM Martin Jablonický z Trnavy , FM Richard Turčan z domáceho klubu či FM Marton Urhegyi z Maďarska , hráč ŠK Čebovce , čo sa nakoniec ukázalo aj na ich celkovom umiestnení. V súbežne hranom mládežníckom turnaji VC mesta Banská Bystrica, zaradeného do seriálu celoslovenskej súťaže turnajov GPX do 14 rokov, sa do zápolení o poháre , medaile , diplomy a pekné vecné ceny v jednotlivých kategóriách do 8 , 11, a 14 rokov dievčat a chlapcov prihlásilo spolu 64 hráčov. Novorocny turnaj a GPX 3A práve tejto časti podujatia sa venovala nemalá pozornosť zúčastnených hostí, sprevádzajúcich osôb a okolitej verejnosti. Prebiehali tu tiež veľmi napínavé súboje, často úplne neznámych začiatočníkov s už skúsenejšími mladými reprezentantmi SR, účastníkmi minuloročných vrcholných medzinárodných mládežníckych podujatí ako MEU, ME, a M sveta 2022. Obidva turnaje sa hrali švajčiarskym systémom na 7 kôl , s tempom 2 x 10 minút na partiu s prídavkom 5s/ ťah podľa nových pravidiel FIDE .Na slávnostnom otvorení privítali účastníkov: za mesto Banská Bystrica: Martin Majling, viceprimátor mesta BB , za Miestny odbor Matice slovenskej v B Bystrici: Pavol Boroň, predseda MOMS BB, za Spoločnosť M.R. Štefánika: Novorocny turnaj a GPX 15p. Mária Gallová, podpredsedníčka spoločnosti a za poskytovateľa vhodných a dôstojných priestorov v Spojenej Škole Kremnička 10 : Milan Ponický, riaditeľ školy. Technické zabezpečene podujatia , výkony rozhodcov a priebeh celej organizácie mal na starosti Zdeněk Gregor, zástupca ŠK Junior pri CVČ a MOMS v Banskej Bystrici .Víťazom Novoročného turnaja sa bez straty bodu stal FM Richard Turčan z domáceho ŠK Junior Banská Bystrica , pred Jánom Puškárom z TJ Slávia TU Zvolen a tretím Martinom Jablonickým z ŠK Osuské . Štvrtý v celkovom poradí bol Marton Urghegyi , hráč ŠK Čebovce. V turnaji sa opäť pekne presadzovali naše mládežnícke talenty a reprezentanti SR. V kategórii dievčat do 18 rokov zvíťazila Timea Haasová z ŠK Rajec pred Luciou Kapičákovou z FTC Fiľakovo a tretia bola Diana Vasylchuk z Športovej školy mládeže Dnipro Ukraina . V prvej trojke chlapcov do 18 rokov skončili v poradí Marek Ďurovka z domáceho klubu, druhý bol Pavel Aliev z Kherson klub šachu a dámy Kherson Ukraina a tretí bol Tomáš Lovčičan z ŠK Junior CVČ Bystrica. Kategóriu seniorov vyhral Roman Lukáč z ŠK Junior CVČ Bystrica . V kategórii žien zvíťazila Timea Haasová ŠK Rajec pred Luciou Kapičákovou FTC Fiľakovo a tretia bola Diana Vasylchuk z Športovej školy mládeže Dnipro Ukraina.

Celkové poradie:
1. Richard Turčan     2274  Šk Junior CvČ Banská Bystrica  7    bodov 29,5 / 32,5
2. Ján Puškár             2054  TJ Slávia TU Zvolen                    6    bodov 29,5 / 32,5
3. Martin Jablonický 2276  Šk Osuské                                   6    bodov 26,5 / 29,5
4. Marton Urghegyi  2141  Šk Čebovce                                 5,5 bodov 28,5 / 31,5
5. Adrián Gyerpál     2070  Šk Čebovce                                 5    bodov 30,5 / 33
6. Štefan Doci           2083  Šk Junior CvČ Banská Bystrica  5    bodov 30    / 33

Novorocny turnaj a GPX 7V žiackom turnaji GPX bojovalo spolu 62 hráčov , ktorí boli rozdelení v šiestich kategóriách. U dievčat do 14 rokov zvíťazila Agáta Berková z ŠK Junior CVČ B Bystrica a v kategórii chlapcov do 14 rokov bol najlepší Rudolf Karaba z Topoľčianskeho šachového klubu . V kategórii 11 ročných dievčat zvíťazila Nina Haasová a u chlapcov do 11 rokov zvíťazil Tomáš Žilinčan z domáceho klubu . V kategóriách najmladších dievčat do 8 rokov zvíťazila Viktória Lea Štricová z ŠK Junior B Bystrica a v chlapčenskú kategóriu do 8 rokov vyhral Adam Kopečný žiak SZŠ Guliver Banská Štiavnica . Poháre, diplomy a vecné ceny do turnaja venovali: Mesto Banská Bystrica, Miestny odbor Matice slovenskej , ŠK Junior CVČ BanskáV žiackom turnaji GPX bojovalo spolu 62 hráčov , ktorí boli rozdelení v šiestich kategóriách. U dievčat do 14 rokov zvíťazila Agáta Berková z ŠK Junior CVČ B Bystrica a v kategórii chlapcov do 14 rokov bol najlepší Rudolf Karaba z Topoľčianskeho šachového klubu . V kategórii 11 ročných dievčat zvíťazila Nina Haasová a u chlapcov do 11 rokov zvíťazil Tomáš Žilinčan z domáceho klubu . V kategóriách najmladších dievčat do 8 rokov zvíťazila Viktória Lea Štricová z ŠK Junior B Bystrica a v chlapčenskú kategóriu do 8 rokov vyhral Adam Kopečný žiak SZŠ Guliver Banská Štiavnica . Poháre, diplomy a vecné ceny do turnaja venovali: Mesto Banská Bystrica, Miestny odbor Matice slovenskej , ŠK Junior CVČ BanskáBystrica, CVČ Havranské B. Bystrica a KŠZ B Bystrica, ktorých prítomní zástupcovia ceny oceneným aj osobne odovzdali.
Novorocny turnaj a GPX 8Poďakovanie za vydarené podujatie patrí všetkým, čo pomohli a prispeli k príprave a jeho zdarnému priebehu. Oceniť je potrebné hlavne podporu spoluorganizátorov podujatia - Mesto Banská Bystrica , Miestny odbor MS Banská Bystrica , spoločnosť M.R. Štefánika , ale hlavne činnosť dobrovoľných pomocníkov - členov miestneho ŠK Junior pri CVČ Banská Bystrica, CVČ Havranské Banská Bystrica, a SŠ v Kremničke, ktorej dôstojné priestory poskytli účastníkom dobré podmienky na hodnotné výkony plné zápalu a celkovú pohodu na podujatí. Vysoká športová úroveň, účasť nádejných talentov, nadšenie a spokojnosť účastníkov turnaja sú zároveň povzbudením pre organizátorov tejto už tradičnej akcie aj do nasledujúcich rokov.
9.1.2023    Z. Gregor

kompletné výsledky hlavného turnaja:  https: //chess-results.com/tnr714228.aspx?lan=4&art=1&rd=7
kompletné výsledky GPX mládeže:  https: //chess-results.com/tnr714222.aspx?lan=4&art=1&rd=7

Novorocny turnaj a GPX 13Novorocny turnaj a GPX 14Novorocny turnaj a GPX 4Novorocny turnaj a GPX 10Novorocny turnaj a GPX 11Novorocny turnaj a GPX 12Novorocny turnaj a GPX 5Novorocny turnaj a GPX 6Novorocny turnaj a GPX 9

,

Naša práca

Snažíme sa sprostredkovať Vám zážitky zo všetkých podujatí na ktorých sa zúčastňujeme, aby ste Vy aj Vaši blízky mohli s nami prežívať radosť z hry i pocity víťazstva!