• Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dorastenecká liga - finále

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

ŠK Junior "A" obhájil majstrovský titul z minulého roka !

Finálový turnaj družstiev dorasteneckej ligy SR sa uskutočnil v dňoch 10.-12. mája v priestoroch internátu EF Univerzity Mateja Bella v Banskej Bystrici za účasti 6 najlepších družstiev, ktoré sa tam kvalifikáciou z krajských súťaží prebojovali celkového počtu 44 štartujúcich tímov. Tempo hry bolo vo finále 2x90 minút na partiu a + 30s na vykonanie ťahu so zápočtom na FIDE a prenosom partií on-line.Finálový turnaj družstiev dorasteneckej ligy SR sa uskutočnil v dňoch 10.-12. mája v priestoroch internátu EF Univerzity Mateja Bella v Banskej Bystrici za účasti 6 najlepších družstiev, ktoré sa tam kvalifikáciou z krajských súťaží prebojovali celkového počtu 44 štartujúcich tímov. Tempo hry bolo vo finále 2x90 minút na partiu a + 30s na vykonanie ťahu so zápočtom na FIDE a prenosom partií on-line.Titul majstra Slovenska po roku obhájilo družstvo Junioru Banská Bystrica v zostave Filip Haring, Richard Turčan Adrián Gyerpál , Sofia Anna Cíbiková a Tomáš Lovčičan . Po veľmi vyrovnanom zápase v prvom kole Junior BB výhrou nad silným KŠC Komárno potvrdil úlohu favorita, čím sa dostal na čelo turnaja kde sa udržal až do konca. Popri vyrovnanom družstve TJ Slávia UPJŠ Košice mali medailové ambície aj družstvá LŠS a Zemplína Michalovce, ktoré nahradilo ŠK Slovan Bratislava ktorý sa na poslednú chvíľu z účasti vo finále ospravedlnil. Za očakávaním trochu zaostalo družstvo LŠŠ a tiež NŠK Junior Nitra , ktorému v prvých kolách chýbalo dievča čo poznačilo aj jeho celkové umiestnenie. Všetky družstvá bojovali s veľkým nasadením od začiatku až do poslednej partie čoho dôkazom boli dramatické momenty v každom kole.Strieborné medaily za 2.miesto získalo KŠC Komárno s 10 bodmi v zostave Jakab Bela, Viczencz Peter Sarkozi Szabolcs a Maria Kovaříková a bronzové medaile si vybojovalo družstvo TJ Slávia UPJŠ Košice v zložení Varga Lukáš Popovič Martin Antal Jakub Nadzamová Viktória s 8 bodmi.V kvalitnom turnaji so zápočtom na listinu FIDE si ďalšie miesta vybojovali družstvá v poradí: 4. ŠK Zemplín Michalovce 5 bodmi, 5. Liptovská šachová škola 4 b a 6. NŠK Junior Nitra .Najlepší hráči na jednotlivých šachovniciach boli: 1.Viktória Nadzamová 5 b., 2.-4. Richard Turčan Jakab Bela a Tomáš Brnušák po 4b.

Súpisky , priebeh a partií v pgn formáte sú uložené na serveri Chessresults na: http://chess-results.com/tnr437503.aspx?lan=4

Všetky partie boli snímané na elektronických šachovniciach SŠZ a zverejňované online na stránke www.chess.sk.

DL 2019 c web

Hlavným rozhodcom turnaja bol FA Ján Murín vrátane zabezpečenia on-line prenosov partií za asistencie P Lovčičana a Z Gregora. Všetky zápasy potvrdili vysokú hráčsku vyspelosť a pre odvolaciu komisiu nebolo potrebné nič riešiť. Záverom patrí poďakovanie všetkým účastníkom finále DL SR 2019, hlavne však organizátorom a rozhodcom za ich podiel na úspešnom vyvrcholení ročníka 2018 – 2019 tejto tradičnej celorepublikovej mládežníckej súťaže družstiev. Na záverečnom vyhodnotení dekoroval víťazov medailami prezident Zdenek Gregor. Všetky zúčastnené družstvá si odniesli poháre, diplomy, a medaile boli určené členom prvých troch družstiev. Finančné odmeny víťazným družstvám budú po záverečnom vyhodnotení súťaže pripísané na účty jednotlivých klubov.Hlavným rozhodcom turnaja bol FA Ján Murín vrátane zabezpečenia on-line prenosov partií za asistencie P Lovčičana a Z Gregora. Všetky zápasy potvrdili vysokú hráčsku vyspelosť a pre odvolaciu komisiu nebolo potrebné nič riešiť. Záverom patrí poďakovanie všetkým účastníkom finále DL SR 2019, hlavne však organizátorom a rozhodcom za ich podiel na úspešnom vyvrcholení ročníka 2018 – 2019 tejto tradičnej celorepublikovej mládežníckej súťaže družstiev. Na záverečnom vyhodnotení dekoroval víťazov medailami prezident Zdenek Gregor. Všetky zúčastnené družstvá si odniesli poháre, diplomy, a medaile boli určené členom prvých troch družstiev. Finančné odmeny víťazným družstvám budú po záverečnom vyhodnotení súťaže pripísané na účty jednotlivých klubov.

Dňa12.5.2019 Z Gregor, foto J Fortiak

Naša práca

Snažíme sa sprostredkovať Vám zážitky zo všetkých podujatí na ktorých sa zúčastňujeme, aby ste Vy aj Vaši blízky mohli s nami prežívať radosť z hry i pocity víťazstva!